Mayhem

Oddíly
Home
Novinky
Skupina
Historie
Diskografie
Bootlegy
Fotogalerie
Ankety
Diskusní fórum
Download
Linky

Supported by:
SCTR

 

Mayhem.mysteria.cz

Aktuální album


Ordo Ad Chao
CD, 2007

více informací

 

Novinky
 
16.2.2008 Spelleman 2007
Mayhem dosáhli velkého úspěchu v norských hudebních cenách Spellemannprisen. Album Ordo Ad Chao bylo totiž vyhlášeno nejlepší nahrávkou roku v kategorii Metal. Mayhem se o cenu utkali s kapelami  Dimmu Borgir (album In Sorte Diaboli), Red Harvest (A Greater Darkness) a Audrey Horne (Le Fol).

 

8.11.2007 Mayhem do ČR nepřijedou
Koncertu v rámci X-mass festu se nakonec nedočkáme. Celé turné totiž bylo zrušeno. Mayhem se místo něj v prosinci vydají do Francie, kde odehrají šňůru osmi vystoupení. Kromě toho v listopadu navštíví i Finsko, Rusko, Řecko, Nizozemí a Irsko.

 

12.8.2007 Mayhem potřetí v ČR
V rámci letošního X-mass festu se k nám opět po roce vrátí Mayhem. Festival proběhne 13.12. v Praze, přesné místo konání zatím nebylo upřesněno. Vedle Mayhem se na festu představí kapely Samael, Malevolent Creation, Onslaught, Wykked Wytch, Blood Red Throne a Inner Fire.

 

18.6.2007 Bubeník Hellhammer si vážně poranil pravou ruku a v nejbližší době nebude schopen koncertovat. Mayhem proto zrušili turné po USA, které bylo naplánováno na červenec.

 

9.5.2007 Jak Ordo Ad Chao vstoupilo do evropských prodejních žebříčků? Největší úspěch si album připsalo v domácím Norsku, kde v prodejní hitparádě obsadilo 12. příčku. Ve Velké Británii Mayhem dosáhli na 27. místo v žebříčku "Top 50 Independent" a 40. místo v "Top 40 Rock and Metal". Ve statistikách největšího francouzského hudebního prodejce FNAC bylo Ordo Ad Chao 18. nejprodávanějším v kategorii Hard/Metal.

 

23.4.2007 Dnes v Evropě vychází nové album Ordo Ad Chao. Zakoupit si ho můžete ve dvou verzích - stadartní CD a CD ve speciálním kovovém přebalu. Vydání alba by mělo následovat velké koncetní turné, prozatím je však ohlášeno pouze sedm červencových koncertů v USA. Na cestě je také zcela nová oficiální webstránka skupiny.

 

2.3.2007 Ano, obrázek nad touto novinkou je skutečně obal nového alba. Kromě něj nově známe i tracklist, obsahující tradičně osm skladeb. Velice zajímavé je, že zřejmě došlo ke změně názvu alba, protože na obalu i na stránkách vydavatele mezi "Ordo" a "Chao" nenajdeme dříve avizované "Ab", nýbrž "Ad". Poslední informací je o týden posunuté datum vydání, a to z 16.4. na 23.4.

01. A Wise Birthgiver 
02. Wall of Water 
03. Great Work of Ages 
04. Deconsecrate 
05. Illuminate Eliminate 
06. Psychic Horns 
07. Key to the Storms 
08. Anti

 

25.2.2007 Kytarista Blasphemer se po dlouhé době opět ozval se svým provokativním "německým" projektem MeZZerschmitt. První řadové album industriálně-blackové formace, jejímž členem je i bubeník Hellhammer, mělo původně vyjít již v roce 2005, plány se však nepodařilo naplnit a nahrávání desky "Totalitär" proběhne až letos. Hotovo by mělo být v listopadu, následovat bude vydání labelem Season of Mist. MeZZerschmitt má nově svůj MySpace profil, kde si mimo jiné můžete poslechnout dvě ukázky z EP "Weltherrschaft" z roku 2002.

 

23.1.2007 Skladba z nového alba ke stažení !!!
První ukázku z nového alba Ordo Ab Chao, skladbu "Anti" můžete uložit z tohoto přímého odkazu.

 

17.1.2007 Datum vydání alba Ordo Ab Chao bylo stanoveno na 16. dubna. CD by se mělo v obchodech objevit ve speciálním balení, nazvaném "metal slipcase".

 

11.12.2006 Nahrávání nového alba dokončeno!
Po několika měsících naprostého informačního sucha máme konečně jasno. Minulý týden bylo dokončeno nahrávání nového alba "Ordo Ab Chao". Špatnou zprávou však je, že vydání je předběžně stanoveno až na duben 2007. A nespraví to ani fakt, že album prý bude k dispozici v nespecifikovaném "velmi exkluzivním balení".
Jak bude nová deska vypadat po hudební stránce? Podle kytaristy Blasphemera má velmi syrový a tvrdý zvuk a evokuje mu tvorbu z období Wolf's Lair Abyss, pouze pestřejší a filosofičtější. Album prý obsahuje dosud nejagresivnější i nejtemnější skladby v historii Mayhem. Podle tohoto vyjádření se zdá, že Ordo Ab Chao bude stejně jako všechna poslední alba i koncerty Mayhem především silně kontroverzní.

 

25.11.2006 Jsou to téměř přesně dva roky od oznámení odchodu vokalisty Maniaca z Mayhem. Jak to s ním vypadá dnes? Podle všeho ho hudba stále velmi baví a navíc ani stylově se neodklonil příliš daleko od Mayhem. Loni v březnu jsme tady měli zprávu o punk noisovém "sranda-projektu" Bomberos, nyní se Maniac plně věnuje kapele Skitliv, která sama sebe definuje jako "doom/black metal se zmrvenými zvukovými postupy a vizemi". Maniac Skitliv založil přibližně před rokem spolu s dalšími třemi hudebníky z Islandu, Švédska a Kanady, přičemž jeho hlavní motivací bylo založit kapelu, která ho stylově ani myšlenkově nebude omezovat v jeho tvůrčí činnosti a "vymýtání jeho vlastních démonů". Přestože oficiální prohlášení tvrdí, že jde o něco zcela odlišného od Maniacovy předchozí tvorby, v prvních dvou uvolněných demo skladbách jsou Mayhem zřetelně slyšet. Typický Maniacův vokál a punkově špinavý zvuk ve skladbě "Densetsu" evokují především ranější tvorbu Mayhem. Stejně tak typické je i intro "Hokori", které by bez problému mohlo otevírat třeba Wolfs Lair Abyss. Skitliv v současnosti pracují na debutovém albu nazvaném "Humanity Has Lost All Pride" a v budoucnu je v plánu i koncertní turné. Datum vydání alba záleží především na tom, kdy se podaří najít vydavatele. Všechny informace o kapele i zmíněné demo nahrávky najdete na oficiálním MySpace profilu.
Kromě Sktiliv se Maniac podílí i na novém albu skupiny Deadwood, pro které napsal několik textů jenž posléze i sám nahrál. Toto album vyjde počátkem roku 2007 u anglického labelu Cold Spring.

 

20.9.2006 Podle posledních zpráv se zdá, že na nové album si počkáme minimálně do jara příštího roku. Právě tehdy, přesněji na přelomu dubna a května, skupina plánuje spustit koncertní turné. Příprava alba byla oznámeno na konci roku 2004 spolu s informací o výměně vokalisty. Původní termín vydání - říjen/listopad roku 2005 se ukázal jako zcela nereálný. Alba jsme se pak nedočkali ani na jaře letošního roku, stanoveném jako termín další. Když k tomu přičteme ještě slibované speciální EP, které se mělo objevit na konci minulého roku, je zřejmé, že informace vypuštěné na homepage vydavatele i skupiny jsou většinou mimo realitu. Snad právě proto nyní nebyly uvolněny žádné informace o termínech nahrávání a vydání a musíme si vystačit s informací, že Mayhem se nyní plně koncentrují na nové album a na koncertní pódia se chystají až před polovinou příštího roku.

 

13.8.2006 V sobotu Mayhem vystoupili na festivalu Brutal Assault. Čtěte report.

 

14.7.2006 Po delší době opět nastal čas informovat o vedlejších aktivitách Attily Csihara. Tento výjimečný vokalista si totiž rozhodně nevystačí s přípravou nového alba Mayhem a jejich občasnými koncerty, a stále má čas i na další seskupení. Po delší době se tak letos objeví na pódiu se svou "domovskou" skupinou Tormentor. Vystoupení jedné z prvních maďarských metalových formací s Attilou za mikrofonem můžete shlédnout i na slovenském More//Than//Festu, který se koná 17.-19.8. (kompletní info na www.epg.sk).
Attila bude také jedním z hostů na novém albu anglických Anaal Nathrakh "Eschaton", které vyjde 16. října prostřednictvím labelu Season of Mist.

 

10.7.2006 Program festivalu Brutal Assault se pomalu upřesňuje a tak již víme, že Mayhem vystoupí v sobotu, tedy třetí den. Časový rozpis zatím není k dispozici (měl by se objevit každým dnem na oficiální stránce).

 

17.6.2006

Brutal Assault 2006
Okolo festivalu se v poslední době objevilo mnoho nových informací a tak je tu čas přinést další část našeho novinkového servisu.

  • Od 29.5. jsou vstupenky k dispozici i v sítích Ticketpro a Ticketportal. Cena (Ticketpro) je 800 Kč, z toho 50 Kč tvoří vratný ekopoplatek a 50 Kč je poplatek předprodejní sítě. Další možností je nákup vstupenek přímo od pořadatele (700 + 50 Kč ekopoplatek), nebo na až místě (celý festival 850 + 50 Kč, pouze sobota 550 + 50 Kč).
  • Od minulého servisu přibyly ze zahraničních kapel například SEVERE TORTURE, SKINLESS, BORN FROM PAIN a NEGLECTED FIELDS, z českých kapel, kterých bude celkem kolem patnácti, se můžeme těšit na TROLLECH, SOLFERNUS či CEREBRAL TURBULENCY. Kompletní seznam kapel, kterých je nyní 44, naleznete na oficiálních stránkách.
  • Začátek festivalu je ve čtvrtek 10.8. v 15:00, v pátek a sobotu se začíná v 11:00. Kemp bude otevřen od středy 9.8. od 15:00. Pokud se na festival nechystáte jet autem, můžete využít kyvadlové autobusové dopravy, která bude jezdit mezi Pardubicemi (od autobusového a vlakového nádraží) a Svojšicemi, kde se akce koná. Podrobné informace opět na oficiální stránce.

 

20.5.2006 Francouzský label Season of Mist oficiálně oznámil, že nadcházející album Mayhem "Ordo Ab Chao" vyjde stejně jako předchozí tři CD opět pod jeho křídly. O datu vydání ve zprávě zmínka nepadla.

 

27.4.2006 Na serveru Imhotep.no se objevil aktuální rozhovor, ve kterém Hellhammer otevřeně mluví mimo jiné o novém albu, výměně vokalistů a své účasti v Dimmu Borgir. Část rozhovoru přinášíme v překladu.

Jestliže bylo album Grand Declaration of War psáno od srdce, potom mi vysvětli, proč jsete se s Chimerou vrátili ke stylu prvního alba?

HH: Protože jsme chtěli více prodat!

Mám to takhle napsat do rozhovoru?

HH: Ano. Nyní, s odstupem času, můžeme říct že tohle album nenávidíme. Samozřejmě, je tam několik velmi dobrých prvků. Nakonec to však nefungovalo ani s tou prodejností. Proto jsme se rozhodli, že na dalším albu budeme následovat svoje srdce a budeme psát tak, jak to v současnosti cítíme.

Jakým směrem se tedy na novém albu Ordo Ab Chao vydáte?

HH: Bude to více přímě, více úderné, dost možná i brutálnější. Přímočaré ne ve smyslu jednoduché. Skladby budou kratší, ale více komplikované. Nahrávání je naplánováno na letošní září. Zatím jsme se nerozhodli pro žádné studio, je možné že využijeme služeb dvou nebo tří studií. Když jsem nahrával bící pro Dimmu Borgir, líbil se mi zvuk bicích ve studiu Abyss. Proto zvažuji nahrání bicích pro nové album právě v Abyssu.

Oznámili jste, že v kapele již není Maniac a vrací se Attila. Jak se to celé přihodilo?

HH: Maniac z kapely odešel kvůli svým zdravotním problémům. On byl ten kdo byl v kapele, odešel, potom se vrátil a znovu odešel. Mohli jsme vzít někoho úplně neznámého nebo někoho známého, ale proč znovu nesáhnout do Maďarska po Attilovi? Stále jsme spolu byli v kontaktu. Jeho hlas také také zaznamenal svůj vývoj. Již to není přesně ten Attila z De Mysteriis.

V mezičase jsi s Dimmu Borgir znovunahrál album Stormblast. Také budeš hrát na jejich novém albu. Pojedeš s nimi také následné turné?

HH: Dimmu, skupina známá tím, že bubeníci přijdou a následně jsou vyhozeni - Nicolas, Reno, atd. Nechci být dalším v řadě a proto se nechci stát stálým členem. (smích) To byl samozřejmě vtip. S kluky s Dimmu se známe, občas spolu někam vyjdeme, jsou skvělí. Nabídli mi to a já to viděl jako skvělou příležitost. Oni se stydí za to že své hudbě říkají black metal, ale mně to přijde úplně v pohodě. Na spoustu věcí máme svůj odlišný názor. Spolupráce s nimi mě baví, a kromě nahrání alba s nimi samozřejmě i pojedu turné.

 

20.4.2006

Brutal Assault 2006
Srpnový festival Brutal Assault, na kterém se letos představí Mayhem, se pomalu blíží a proto na těchto stránkách startujeme pravidelný novinkový servis, přinášející vše postnatné okolo této akce.

  • První aktuální informace se týká vstupenek. Všech 666 vstupenek za sníženou cenu již bylo prodáno. Cena standartních vstupenek v předprodeji je 700 Kč + 50 Kč vratný ekopoplatek.

  • Do seznamu potvrzených kapel přibylo několik dalších zajímavých jmen. Těšit se můžeme na kapely: AMORPHIS, BIRDFLESH, CARNIVAL IN COAL, CENOTAPH, CEPHALIC CARNAGE, DESTRUCTION, DIMMU BORGIR, EPHEL DUATH, FEAR FACTORY, GOJIRA, GOREFEST, MAYHEM, MNEMIC, NAPALM DEATH, ONSLAUGHT, ORPHANED LAND, ROTTEN SOUND, SICK OF IT ALL, SKYFORGER, TEXTURES

  • Na festivalu samozřejmě vystoupí i dlouhá řádka českých skupin, ty se však budou potvrzovat teprve v následujících týdnech

 

22.3.2006  Od pondělka jsou v prodeji vstupenky na Brutal Assault 2006. Prvních 666 kusů stojí 550 Kč + 50 Kč vratný ekopoplatek, standartní cena v předprodeji je 700 + 50 Kč. Vstupenky se stoprocentní jistotou seženete v tradičních pražských předprodejích (Rock Paradise, Music World, Gung-Ho, Pancor) nebo na Shindyho webu.

 

15.3.2006 Mayhem v ČR !!!
Dnes byla potvrzena účast Mayhem na festivalu Brutal Assault 2006, který se koná 10.-12.8. Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou: Dimmu Borgir, Ephel Duath, Amorphis, Rotten Sound, Destruction, Cephalic Carnage, Gojira, Birdflesh, Carnival In Coal a Orphaned Land. Zdroj: www.brutalassault.cz

 

16.1.2006 Z původních pěti plánovaných koncertů asijského miniturné již zbývají pouze tři. Po Malajsii bylo totiž vystoupení Mayhem zakázáno i v Indonésii. K jednomu plánovanému koncertu v Evropě však přibyly další tři, skupina totiž v Belgii a Nizozemí zahraje v rámci festivalu No Mercy a zúčastní se také francouzského festivalu Metal Therapy. Vedle informací o plánovaných vystoupeních nás skupina ujistila, že stále pilně pracuje na novém albu Ordo Ab Chao. Přehled koncertů:

29.1. Bangkok, Thajsko - Hollywood Awards Hall
3.2.  Taipei, Tchaj-Wan - Huashan Arts District
5.2.  Singapur - The Pavillion
3.3.  Oslo, Norsko - Rockefeller Music Hall
15.4. Amneville, Francie - Metal Therapy Festival
16.4. Antverpy, Belgie - Hof Ter Loo
17.4. Tilburg, Nizozemí - 013

 

29.12.2005 Již dříve jsme zde psali o vystoupení izraelské skupiny Salem, kterého se jako speciální host zúčastnil i vokalista Mayhem Attila. Fotografie z tohoto zajímavého koncertu, který se uskutečnil před dvěma dny, naleznete zde.

 

21.12.2005 Asijské miniturné, naplánované na začátek února, se potýká s prvními problémy. Vystoupení v malajském Kuala Lumpuru totiž bylo úředně zakázáno. V rozpisu koncertů však také jedno datum přibylo. Mayem totiž odehrají speciální koncert v rámci oslav 20 let od otevření Rockefeller Music Hall v Oslu. Akce se odehraje 3.března. Skupina si údajně připravila zcela novou pódiovou show a zazní také několik skladeb z připravovaného alba. Navíc je velmi pravděpodobné, že celá akce bude zaznamenána a později by se mohla objevit na DVD.

 

26.11.2005 Nově bylo ohlášeno několik koncertů. 10. prosince se Mayhem představí v Maďarsku, rodné zemi vokalisty Attily Csihara. Koncert proběhne v budapešťské Petrofi Hall. Na přelomu ledna a února se pak skupina vypraví do Asie, kde odehraje pět koncertů v Thajsku, Tchaj-Wanu, Malaisiji a Indonésii. Attila má kromě těchto koncertů naplánované ještě ještě jedno velmi speciální vystoupení. Jako host se totiž objeví na koncertu izraelských extrémně metalových pionýrů Salem. Vystoupení, na kterém bude hostovat i dívčí smyčcové kvarteto ICSQ, se uskuteční 27. prosince v klubu Theater v izraelském Tel Avivu. A ještě jednou Attila. Jako host se objeví na novém albu "Generator" italských Aborym, se kterými již dřive spolupracoval. Attila se s Aborym loučí skladbou "Man Bites God".

 

15.11.2005 Mayhem se objeví v pořadu "This World" televize BBC. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších pořadů BBC, který například ve Velké Británii pravidelně sleduje okolo dvou milionů diváků. Nejnovější díl nazvaný "Death Metal Murders" se bude zabývat tématem "extrémní muzika a její souvislosti se satanismem a vraždami" a dojde i na norskou blackmetalovou scénu a s ní spjaté kontroverzní události. Pořad bude obsahovat rozhovor a záběry z vystoupení na norském Slottsfjell festivalu z počátku letošního roku. Premiéra je 24.11. ve 21:00 na BBC2, později by mělo dojít i na celosvětovou reprízu na BBC Worldwide.

 

9.10.2005 Hellhammer v Čechách!
Jedna z vůdčích postav skupiny Mayhem i celé norské metalové scény ve středu 12.10. vystoupí se skupinou Arcturus v pražském klubu Matrix. Arctrus, jejichž členem je Hellhammer již od založení v roce 1990, vydali 19.9. čtvrté řadové album "Sideshow Symphonies" a následně se vydali na své vůbec první koncertní turné. Více informací o pražském vystoupení na stránkách pořadatele.

 

23.8.2005 Skupina v současnosti tvrdě pracuje na novém řadovém albu. Nově byl oznámen jeho název Ordo Ab Chao. O plánovaném EP, které by mělo vyjít již letos, v aktuální novince zmínka nebyla.

 

15.7.2005 Po dlouhé době jsme se konečně dočkali nových informací o plánech skupiny a jde skutečně o velké překvapení. Vedle nového alba, které bude vydáno až na jaře či na začátku léta příštího roku, se dočkáme i velmi zajímavého EP. To by mělo vyjít již letos a bude obsahovat coververze od Sodom, Black Sabbath a dvou dalších skupin, dále nespecifikované množství nově nahraných skladeb z Wolf's Lair Abyss a nebude chybět ani jedna zcela nová skladba. Zvažuje se dokonce i zařazení cd-rom stopy s bonusovým koncertním videem. Nové řadové album potom bude obsahovat 8 až 10 "agresivních a přímých" skladeb a jeho nahrávání proběhne na začátku příštího roku, pravděpodobně se bude nahrávat stejně jako v případě minulého alba Chimera v domě vybaveném studiovou techniku uprostřed norské zimní přírody. Připomeňme, že na obou nahrávkách uslyšíme vokály Attily Csihara, který se loni po deseti letech vrátil na pozici vokalisty Mayhem.

 

19.3.2005 Vokalista Maniac, který byl koncem minulého roku vyhozen z Mayhem, spolu s několika dalšími norskými hudebníky založil zřejmě ne moc vážně pojatou "punk noisovou" skupinu Bomberos. Kromě Maniaca je členem například  Bard "Faust" Eithun (Scum, Aborym, ex-Emperor), který projekt komentuje: Je to skvělý oddych od metalu, který hraju normálně. Plán není dobýt svět, ale prostě jen hrát hudbu."

 

27.2.2005 Vítězi norských hudebních cen Spellemannprisen se nakonec stali Enslaved. Mayhem tak neproměnili nominaci svého alba Chimera.

 

8.2.2005 Na kompilaci Armageddon Over Wacken Live 2004 mapující loňský ročník slavného festivalu budou Mayhem zastoupeni skladbou Pagan Fears. Kompilace vyjde 21.března na třech CD a vedle Mayhem na ní budou obsaženy skladby dalších 37 skupin.

 

19.1.2005 Mayhem byli po nominaci na ceny Alarm nominováni i na na norské Grammy. Spolu s nimi se budou o prvenství v kategorii metal ucházet kapely Enslaved a Black Debbath. Ceny budou předány 26.února v Oslu v přímém přenosu norské televize.

 

3.1.2005 Po listopadovém vyhazovu Maniaca a příchodu Attily Csihara se Mayhem opět chystají na koncertní pódia. Na leden jsou naplánovány čtyři koncerty v domovském Norsku, další tří vystoupení se uskuteční v Řecku. Doufejme, že na některém z koncertů vznikne bootleg zachycující skupinu s Attilou za mikrofonem. Jak jste si již jistě všimli, skupina také uvolnila několik fotek, na kterých se prezentuje v aktuální sestavě.

 

19.12.2004 Mayhem byli se svým albem Chimera nominování v norských hudebních cenách Alarm. Dalšími uchazeči o titul nejlepší norské metalové album roku 2004 jsou Enslaved, Susperia, Red Harvest a Khold. Proti své nominaci se ostře ohradili Fenriz a Nocturno Culto z Darkthrone, kteří prohlásili, že nechtějí být součástí nablýskaného hudebního byznisu a jsou proti jakémukoli udělování cen blackmetalovém kapelám. Pořadatelé ankety tedy nakonec místo Darkthrone nominovali kapelu Susperia. Zajímavé je, že v dosavadní historii ankety se zatím žádná skupina proti své nominaci nepostavila.

 

17.11.2004 Maniac nahrazen Attilou Csiharem !!!

"Maniac již není členem Mayhem, vrací se Attila Csihar. Attila s okamžitou platností nahrazuje Maniaca a stává se frontmanem skupiny. Přestože se podobné dohady objevovaly již po několik měsíců, do této chvíle nebylo nic rozhodnuto. Důvodem k této změně jsou hlavně soukromé záležitosti, ale svou roli sehrává i Maniacova neschopnost jezdit na turné. Maniac byl a stále bude součástí odkazu Mayhem a byla čest s ním posledních několik let pracovat. Respekt!"

Tuto zprávu dnes Mayhem uveřejnili na své oficiální stránce. Skupina tedy po devíti letech ve stabilní sestavě mění vokalistu. Původní vokalista Maniac v Mayhem působil v letech 1986-1987, potom skupinu opustil a vrátil se až v roce 1995, kdy byla kapela reaktivována. Attila Csihar (viz. předminulá novinka) dosud regulérním členem skupiny nebyl, pouze v roce 1993 nahrál vokály na legendární album De Mysteriis Dom Sathanas. V následujících měsících Mayhem plánují intenzivní práci na novém albu, které by mělo být vydáno v říjnu/listopadu příštího roku. Uvidíme jak do současného zvuku Mayhem zapadne staronový vokalista Attila.

 

7.11.2004 Na trhu se objevilo nové album skupiny Aura Noir, ve které na pozici kytaristy působí Blasphemer z Mayhem. Album nazvané The Merciless bylo vydáno 18.10. na značce Tyrant Syndicate Productions. Aura Noir svůj styl označují výstižně "Black Trash", jde totiž o jednu z mála novodobých formací, které svojí tvorbou navazují na trash a black metalové ancestory v čele s Venom. Ukázky z alba si můžete stáhnout zde: Hell's Fire, Black Deluge Night

 

7.10.2004 Attila Csihar, kultovní postava metalové scény a jeden z bývalých vokalistů Mayhem, se v úterý představil v České Republice. Stalo se tak při koncertu Gorgoroth a 1349. Attila se totiž vrací do Maďarska v tourbusu těchto skupin a při té příležitosti spolu s 1349 nacvičil skladbu Buried By Time And Dust od Mayhem. Krátce po tom, co 1349 dokončili svůj set, se na pódiu objevili znovu, tentokráte však s Attilou u mikrofonu a vystřihli výše zmíněnou skladbu. (Fotky z koncertu...)

 

19.9.2004 Bylo zrušeno americké turné "Blackest Of The Black", kterého se měli Mayhem zůčastnit. Kytarista Blasphemer uvedl, že turné bylo zrušeno kvůli jeho pořadatelům. Na začátku příštího roku se prý můžeme těšit na americké turné Rape Humanity With Pride Tour.

30.8.2004 Skupina zahájila přípravu materiálu pro nové album. Jeho vydání je naplánováno na říjen/listopad 2005.

 

19.8.2004 Legendární maďarský vokalista Attila Csihar, který se nesmazatelně zapsal do historie Mayhem nahráním vokálů na album De Mysteriis Dom Sathanas, plánuje založení nového extrémního projektu, nazvaného Born To Murder This World. Kromě Attily (Aborym, ex-Tormentor) by měli být členy této superskupiny Mick z anglických Anaal Nathrakh, Shane Embury z Napalm Death, Necrobutcher z Mayhem a Nick Barker (Brujeria, ex-Cradle Of Filth/Dimmu Borgir). Attila své plány prozradil v rozhovoru pro švédský fanzin Metalheart.se, ihned však dodal, že zatím není nic jisté.

 

1.8.2004 Mayhem se zůčastní amerického turné "Blackest Of The Black". Turné se bude konat od 29.září do 31.října a kapely v jeho průběhu navštíví 25 velkých měst po celém USA. Kromě Mayhem turné pojedou Danzig (Glen Danzig je pořadatelem turné), Doyle, Devildriver, Death Angel a Eyes Of Fire.

 

23.6.2004 Od vydavatele Season Of Mist přišla velice zajímavá zpráva. Na dvoudiskové kompilaci plánované na září se má objevit dosud nevydaná skladba Mayhem Anno Vampir! Má se jednat o první skladbu, která byla složena současnou sestavou, což znamená: první skladbu, kterou složil Blasphemer a také skladbu, která se "nevešla" na Wolf's Lair Abyss. Její kvalitu posoudíme 24.září. Další velkou novinkou je, že Mayhem plánují natočit svůj první videoklíip. Klip ke skladbě My Death se má točit v srpnu a ven by měl být vypuštěn také v září. Ke spolupráci na jeho tvorbě si skupina přizvala Phillipa Burtema.

 

26.5.2004 Mayhem ukončili koncertní turné, během kterého navštívili 19 evropských zemí. V rámci turné se v Gothenborgu, Stockholmu, Miláně, Paříži a Hamburku uskutečnily i podpisové akce. V následujících měsících se skupina objeví na několika festivalech, například na německých With Full Force a Wacken Open Air. V prosinci se potom má uskutečnit speciální akce v klubu Rockfeller v Oslu, kde členové Mayhem spolu se svými přáteli a bývalými členy oslaví 20. výročí vzniku skupiny. Součástí akce bude i vystoupení skupiny. Vše by mělo být zaznamenáno a později vydáno v podobě DVD a VHS.
  Kytarista Blasphemer kromě Mayhem pracuje na dvou dalších projektech. Nové album seskupení Aura Noir "Merciless" bude vydáno v září a na příští rok je naplánováno vydání prvního řadového alba projektu Mezzerschmitt "Totalitaire", které naváže na debutní EP z roku 2002. Mezzerschmitt, jehož členem je i bubeník Hellhammer, se zaměřuje na "zlý" black metal a fašistickou tématiku (kvůli čemuž má především v Německu problémy), Aura Noir hraje metal starého "venomovského" střihu.

 

22.4.2004 Nové album Chimera, které vyšlo před třemi týdny, se v norském žebříčku prodejnosti umístilo na 28.místě.

 

7.3.2004 Je tady několik nových informací o koncertním turné. V období mezi 8.4. a 16.5. bude odehráno celkem 31 koncertů v 19 zemích. Pro nás je samozřejmě nejdůležitější, že jeden z nich se uskuteční v pražském Abatonu. Podle dřívějších informací měly turné společně s Mayhem absolvovat ještě čtyři skupiny, ale nakonec s nimi pojedou pouze japonští deatheři Defiled. Na většině vystoupení se představí ještě domácí předkapela, v Abatonu se můžeme těšit na Sorath a pravděpodobně ještě jednu českou formaci.
Mimoto byla zveřejněna podoba obalu nového alba Chimera, které vychází již za tři týdny.

 

21.2.2004 Nové album Chimera je již nahráno! Celé nahrávání v norských horách a v Oslu se uskutečnilo podle plánů a nyní již probíhají pouze dokončovací práce. 29.3. by se album mělo objevit na pultech. Chimera bude obsahovat těchto 8 skladeb:   

   1. Whore
   2. Dark Night Of The Soul
   3. Rape Humanity With Pride
   4. My Death
   5. You Must Fall
   6. Slaughter Of Dreams
   7. Impious Devious Leper Lord
   8. Chimera

 

15.1.2004 Koncert
Kromě Mayhem budou 20.4. v klubu Abaton hlavními hvězdami koncertu japonci Defiled a poláci Decapitated. Mimo těchto tří skupin se představí pravděpodobně ještě spolky Krisiun a Anaal Nathrakh. Počet vystupujících naznačuje, že více než o klasický koncert půjde o malý festival. Pro nás jako příznivce black metalu však není příliš potěšující skutečnost, že s výjimkou Mayhem jde o skupiny holdující spíše "mrtvému kovu". Naopak potěší cena vstupenek, která se udržela na velice rozumné hodnotě: 390 Kč v předprodeji, 420 Kč na místě. Kde vstupenky zakoupit se dozvíte na www.shindy.cz.

 

7.1.2004 Informace o koncertu
Vystoupení Mayhem v České Republice se uskuteční 20.4.2003. Místem činu bude klub Abaton v Praze-Libni. Další informace jako výše vstupného budou uveřejněny později.

 

27.11.2003 Mayhem v ČR !!!
Plánované koncertní turné Mayhem, které bude probíhat od 8.dubna do 16.května, se pravděpodobně zastaví i u nás v České Republice. Tato informace pochází přímo od pořadatele koncertu, společnosti Shindy Productions. Česká zastávka by se měla uskutečnit v druhé polovině dubna a spolu s Mayhem přijedou i Decapitated, Krisiun a Anaal Nathrakh.
 Další novinkou je stanovení přesného data vydání alba Chimera, stane se tak 29.3.

 

21.11.2003 Podle nejnovějších informací Mayhem potvrdili svou účast na festivalu Wacken Open Air 2004. Ten se ale uskuteční až za 9 měsíců a do té doby se může vše změnit.
 Nyní, na přelomu listopadu a prosince by se měla skupina vydat do norských hor nahrávat nové album Chimera. V případě, že všechno půjde podle plánu by album mohlo vyjít v březnu.

 

30.10.2003 Varg Vikernes, osoba hrající velice podstatnou roli v historii skupiny Mayhem, je v posledních dnech zřejmě nejsledovanějším a nejdiskutovanějším člověkem v celém Norsku. Jak je obecně známo, Vikernes byl v roce 1993 za vraždu Øysteina Aarsetha (Euronymouse), podpálení tří kostelů a zavinění smrti jistého topiče odsouzen ke 21 letům vězení. V sobotu (25.10.) se však Vikernes nevrátil po 17 hodinovém uvolnění zpět do vězení...celý článek

 

25.9.2003 Nové album Chimera, jehož vydání je naplánováno na začátek příštího roku, vyjde opět pod francouzským labelem Season Of Mist. Skupina se nijak netají velkým očekáváním, které je do něj vkládáno. Podle aktuálních prohlášení má na novince avantgardnost alba Grand Declaration Of War opět ustoupit tradičnímu temnému a blackmetalovému duchu.

 

30.8.2003 "Attila Csihar - The Beast Of...", tak zní název nové speciální kompilace. Ta obsahuje celkem 14 (+1 bonus MP3) skladeb od deseti skupin, v nichž však vždy stál za mikrofonem osobitý maďarský voklaista Attila Csihar. Na albu se nacházejí i dvě skladby od Mayhem - Cursed In Eternity a Freezing Moon, obě z jediného alba Mayhem na kterém se Attila objevil - De Mysteriis Dom Sathanas. Obě skladby jsou údajně na kompilaci v odlišných verzích, než jaké byly použity na albu. Stejně tak v ostatních případech má jít převážně o odlišné, přemixované nebo nevydané skladby. Kompletní tracklist:

1. Aborym - Out Of Shell
2. Plasma Pool - Chanceless Religion
3. Tormentor - Heaven
4. Korog - Worshipping Of Current
5. Anaal Nathrakh - Atavism
6. Mayhem - Cursed In Eternity
7. Plasma Pool - Story Of Flying
8. Professor Fate - Ghost Dance
9. Limbonic Art - Serpently Inspired
10. Emperor - Funeral Fog
11. Plasma Pool - False The Saints
12. Aborym - Here Is No God
13. Mayhem - Freezing Moon
14. Tormentor - Trance
15. Sunn O))) - The Symptoms Of Kali Yuga

 

20.7.2003 Byly změněny plány ohledně nahrávání nového alba. Mayhem zrušili objednávku dánského studia Puk a rozhodli se pro nahrávání v mobilním studiu, jenž má být zavezeno kamsi do norských hor. Vzhledem k tomu, že čtyř až pětitýdenní nahrávání by mělo probíhat kolem listopadu, kdy je v Norsku již pořádná zima, jedná se o opravdu velice zvláštní nápad. Mayhem si však od něj slibují přenesení skvělé atmosféry na samotné album. Party bicích by měly být nahrány ve studiu v Oslu. Kapelu bude v mobilním studiu doprovázet technik a producent Borge Finstad.

 

13.6. 2003 Materiál na nové album je již téměř hotový a tak skupina na listopad objednala dánské studio Puk, kde se uskuteční nahrávání. Zveřejněn byl dokonce již i název alba - Chimera. Mezi skladbami pak nalezneme i tyto názvy:

Rape Humanity With Pride
Chimera
Dark Night Of The Soul
Deathwhore

 

28.5. 2003 Podle informací pocházejících od samotné skupiny by měly být v nejbližší době dány do dražby součásti koncertní scény, používané v letech 1997-2003. Bližší informace o tom, jaké věci se budou prodávat (že by třeba lahve od vypitého alkoholu?) a kdy a jak k tomu dojde, zatím nebyly zveřejněny. Pro nové informace tedy sledujte naše stránky.

 

22.4.2003 V nejbližší době by se mělo objevit speciální dvojalbum Legions Of War, zahrnující CD Grand Declaration Of War a European Legions. Další informace zatím nejsou k dispozici.

 

18.3.2003 6.3. se na koncertu Mayhem v norském městě Bergen stala velice nepříjemná událost. Když Maniac jako obvykle nožem porcoval mrtvé skopové tělo, nešťastnou náhodou mu ovčí hlava ulétla směrem do publika. Pětadvacetiletý nor Per Kristian Hagen v té chvíli nedával dostatečný pozor a odnesl to tvrdým nárazem skopové lebky do té své. Odnesl si z toho šeredně rozbitou hlavu a celou záležitost ihned podal k soudu. Skupina zřejmě za neúmyslené ublížení na zdraví odsouzena nebude, podle kytaristy Blasphemera však budou muset na koncerty vymyslet nějakou bezpečnější atrakci. Zbývá už jen dodat, že postižený Per Kristian Hagen dostal přislíben volný vstup na další koncert Mayhem.

 

26.12.2002 V tomto půlroce Mayhem zahráli několik málo živých vystoupení, hlavní důraz však nyní kladou na přípravy nového alba. Někteří členové se také věnují dalším projektům (Mezzerschmitt, Wurdulak, Shining). Vše je teprve v počátečním stádiu a na uvolnění podrobnějších informací o albu budeme muset ještě dlouho čekat.

 

20.7.2002 Firma Supernal Music v těchto dnech vydala speciální 10"LP split album skupin Mayhem a Meads Of Asphodel. Mayhem jsou zde zastoupeni dvěmi skladbami z EP Freezing Moon. Luxusní LP vyjde v počtu 666 kusů. Mayhem pokračují ve skládání materiálu na nové album.

 

1.7.2002 Přední strana obalu boxu The Studio Experience19.srpna vyjde u labelu Season Of Mist vydán exkluzivní box set The Studio Experience. Počet bude limitován 2000 kusy. Box bude obsahovat vinyl verze alb Deathcrush, De Mysteriis Dom Sathanas, Wolfs Lair Abyss, Grand Declaration Of War a 7"EP Freezing Moon.

 

14.6.2002 1.7. bude vydán 10" vinyl split album Mayhem/The Meads Of Asphodel. Bude obsahovat dvě skladby z EP Freezing Moon - Carnage a Freezing Moon, jediné studiové skladby, kde má vokály na svědomí Dead.

 

10.6.2002 Hellhammer a Blasphemer založili nový společný projekt nazvaný Mezzerschmitt. Debutní EP by mělo spatřít světlo světa ještě v tomto roce pod hlavičkou Season Of Mist.

 

6.6.2002 Mayhem pracují na novém albu. Žádné další informace zatím nejsou k dispozici. Otázkou zůstává i to, kdy by mohlo album vyjít.

 

22.5.2002 Label Season Of Mist připravuje vydání speciálního box setu Mayhem. Bude obsahovat pravděpodobně čtyři alba skupiny v podobě vinylů a zatím nespecifikované bonusy. Údajně by se mohlo jednat o několik nevydaných skladeb z konce osmdesátých let.
 

©Stephan 2003